środa, 8 lutego 2017

ADELIANOS KAMPOS


Baz wypadowych na Krecie, jest wiele. Mój wybór padł na Adelianos Kampos w okolicach Rethymnonu. O Rethymnonie pisałam Wam poprzednio, dzisiaj nieco będzie o jego okolicach.

Adelianos Kampos to typowa miejscowość turystyczna. Poza sezonem niewiele się tutaj dzieje. Od Rethymnonu dzieli go jakieś 7km. Przystanki autobusowe zlokalizowane są w pobliżu hoteli, stąd łatwo je znaleźć. Wystarczy zapytać w hotelu, o dokładne miejsce.

Droga prowadzi przez lasy, niewielkie wzgórza, wąwóz Prassano i inne miejscowości.


Za dnia, czego możemy się spodziewać?


W ciągu dnia na ulicach niewiele się dzieje. W razie potrzeby otwarte są pojedyncze sklepy. Z tego, co zdążyłam zauważyć skumulowane są przede wszystkim wzdłuż głównej drogi.

Oprócz sklepów nie brakuje lokali wynajmujących auta do samodzielnego zwiedzania i niekiedy jednocześnie oferujących wycieczki.



Życie toczy się na plaży. Jest długa i szeroka, ale piasek niestety niezbyt piękny. Jest to plaża piaszczysto- żwirowa, gdzie bez butów do pływania ani rusz. W okolicach hoteli nie brakuje płatnych leżaków. Koszt pary leżaków to w zależności od hotelu około 10 euro.



Pomimo, że rodzin z dziećmi nie brakowało, to trzeba bardzo uważać. Kamienie w wodzie i silmy nurt mogą być niebezpieczne.


Natomiast dla wielbicieli sportów wodnych nie zabraknie sprzętu wodnego do wynajęcia.



Przy dogodnych warunkach widać z daleka Rethymnon, a piechurzy mogą śmiało dojść do niego plażą. Tylko obawiam się, że może być to dość uciążliwe, ze względu na kamienie. W tym przypadku wygrywa nasz Bałtyk, gdzie brzegiem morza można sobie pospacerować w przyjemniejszych warunkach.



Jak wygląda życie nocne Adelianos Kampos?


Wszelkie dotychczas pozamykane sklepiki z pamiątkami, ubraniami itd. otwierają się na turystę. Tawerny również witają chętnie zgłodniałych podróżnych, oferując wszystko czego dusza zapragnie.


Imprezowicze jednak tutaj się nie nabawią i będą musieli wybrać się do miasta.

Komu mogę polecić tą miejscowość?


Młodym, którzy będą traktowali miejscowość jako wypadową do zwiedzania wyspy lub takim nie goniącym za imprezami. Ponadto osobom z rodzinami, jeśli tylko kwestia plaży im nie przeszkadza, no i osobom starszym.


Kreta w sezonie letnim to zlepek licznych miejscowości turystycznych, oferujących szereg usług dla odwiedzających wyspę. Wystarczy wybrać, taką która najlepiej będzie Wam odpowiadała. Jeśli wolicie spokojniejszą okolicę, z której w razie czego szybko można pomknąć do miasta, to Adelianos Kampos jest świetnym wyborem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz