środa, 11 stycznia 2017

PODRÓŻNICZY PLAN OSZCZĘDZANIA + DARMOWY PDF DO POBRANIA


Od kiedy śledzę na bieżąco blogi o organizacji zapragnęłam stworzyć coś, co będzie ułatwiało mi organizacje finansów związanych z planami podróżniczymi. Jednocześnie, nie chciałam zawierać w jednym miejscu (dokumencie) zbyt wielu elementów. Wręcz przeciwnie chciałam, aby kumulował w sobie najważniejsze informacje w przejrzysty i minimalistyczny sposób.


Wcześniej wszystkie moje obliczenia odnoszące się do moich planów podróżniczych mieściły się na kilku karteczkach, które walały się wszędzie. Zainspirowana przez inne blogerki przystąpiłam do stworzenia dokumentu, gdzie będą zamieszczała wszystkie moje kalkulacje w jednym miejscu.

W ten sposób powstał "arkusz", a może bardziej planner; którym dzisiaj się z Wami dzielę ( link do pobrania znajdziecie na końcu wpisu).

Pozwólcie, że mniej więcej nakreślę Wam, jak to w moim zamyśle ma wyglądać.

CO I JAK


Drogą wyjściową był dla mnie podział na miesiące. Oczywiście możecie zacząć go wypełniać w momencie, kiedy zaczniecie oszczędzać na daną podróż. Taki podział zawsze się sprawdza i będzie najbardziej przejrzysty.


Natomiast punktem wyjściowym całej kalkulacji będzie z kolei: WYPŁATA. Bez niej nie ruszymy. To oczywiste. Każdy podporządkowuje pod nią swoje miesięczne rozliczenia, wiedząc jakimi środkami w danym miesiącu dysponuje.

Następnie możemy przejść do wydatków, które każdy z nas ma, co umieścimy w rubryce nazwanej przeze mnie: RACHUNKAMI. Zliczamy ze sobą wszystkie rachunki (w tym przewidywaną kwotę na jedzenie) i łączną kwotę wpisujemy właśnie tutaj. Chcąc nie chcąc trzeba je, co miesiąc płacić. Po ich odliczeniu będziecie wiedzieć, ile wam zostało na całą resztę.

Następną kolumnę: NA PODRÓŻ będziemy wypełniali na bieżąco, wpisując kwotę jaką udało nam się w danym miesiącu odłożyć na podróż/urlop. Ten dział jest naszym celem. To on będzie determinować nasz zakładany podróżniczy plan oszczędzania. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy jesteśmy w stanie go zrealizować w przewidywanym czasie.

Przedostatnią, zwaną: WOLNYMI ŚRODKAMI, będziemy w stanie określić po odjęciu rachunków i odłożonej sumy pieniędzy na wyjazd. Nimi będziemy obracać się w sferze indywidualnych potrzeb, takich jak kosmetyki, kino etc. Takie wydatki też się pojawiają, dlatego postanowiłam i taką kolumnę stworzyć.

Ostatnią rubrykę stworzyłam, aby monitorować zakładany plan, czyli ustaloną przeze mnie kwotę, jaką musiałabym odłożyć, w określonym terminie. Będzie ona przede wszystkim odnosić się do rubryki NA PODRÓŻE, o której pisałam wcześniej.

Wszelkie inne przemyślenia i uwagi nie mieszczące się w danej kategorii, ale z nimi powiązane zamieścić możemy w ZAPISKACH.

KREATYWNIE Z PLANNEREM


Można, jeśli ktoś lubi pobawić się kolorami np. zaznaczyć na czerwono za małą kwotę uzbieraną w danym miesiącu; a na zielono tą zaoszczędzoną zgodnie z planem. To do Was należy wybór, jak ten stworzony przeze mnie planner wykorzystacie.


Zatem, jeżeli planner przypadł Wam do gustu możecie go pobrać, klikając w poniższy link. 😌 ↵
           
PODRÓŻNICZY PLAN OSZCZĘDZANIA DO POBRANIA
 
Udanego planowania. Mam nadzieję, że będzie Wam dobrze służyć.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz