niedziela, 11 września 2016

ZAKUPY ZA JEDEN UŚMIECH

damnoen saduak

Jest jedno miejsce, które szczególnie utkwiło mi w pamięci. Tajlandię nazywa się krajem uśmiechniętych ludzi i z pewnością uśmiech ten był widoczny na tzw. pływającym targu Damnoen Saduak.

Gdziekolwiek bym się obróciła i obserwowała sprzedawców i sprzedawczynie, gościł na ich twarzach. Bywały wyjątki, oczywiście.

pływający targ tajlandia
damnoen saduak tajlandia
pływający targ tajlandia 1
tajlandia targ
targ tajlandia kanał
handel damnoen saduak

Poza tym znajdziecie tutaj kompletnie wszystko czego byście potrzebowali zakupić. Począwszy od produktów spożywczych, jak banany i inne bardziej egzotyczne po pamiątki i ubrania.

CO NALEŻAŁOBY WIEDZIEĆ O TYM MIEJSCU?tajlandia targ kanał2

Na pewno to, że znajduje się stosunkowo blisko Bangkoku, jakieś 100km. Handel skoncentrowany jest w dużej mierze w kanałach, po których pływają łodzie, na których można kupić nawet ciepłe jedzenie. W drugiej kolejności już na lądzie.

khlongi damnoen saduak
życie khlongi
khlongi roślinność

Twierdzi się, że jest to jeden z niewielu targów, z którego korzystają także Tajowie. Tyle, że unikają oni godzin szczytu, kiedy to pojawiają się turyści. Swoją drogą istnieje on już od czasów panowania Ramy IV, czyli od XIX wieku.


pływający targ damnoen saduak

Jeśli chodzi o typowe zakupy to czasem warto się potargować. Jeden będzie mniej skłonny, drugi bardziej. Czasem też cena okazywała się tak śmiesznie tania, że nawet nie pomyślałam o targowaniu.

Zdarza się również, że obniżą cenę w momencie zakupu więcej niż jednej rzeczy. Warto o tym pamiętać.

Na pewno uśmiech pomoże.

zakupy tajlandia

Wpis niedługi, ale myślę, że zdjęcia nie raz mówią same za siebie. Zresztą mamy niedzielę, nie można cały czas mieć twarzyczki wlepionej w komputer; tylko wykorzystać ten czas zacieśniając relacje rodzinne i najzwyczajniej świecie na odpoczynek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz