niedziela, 31 lipca 2016

Z CZYM KOJARZY MI SIĘ TAJLANDIA?

TAJLANDIA

Tym wpisem chciałabym zacząć nowy cykl na blogu. Oddalimy się sporo od Europy i przekroczymy granice Tajlandii. Czym charakteryzuje się Tajlandia? Z czym Wam się najbardziej kojarzy? Spróbuję podać ścisłą 10-tkę i zobaczymy na ile moje skojarzenia będą podobne do Waszych.

Wam może Tajlandia kojarzyć się z czymś innym, jednak tak to z listami bywa, że są subiektywne. Przejdźmy zatem do rzeczy.

1. Jest to jeden z krajów, który przepada za bardzo pikantnymi potrawami. Nawet, jeśli poprosicie o mało ostre to i tak takie nie będzie. Wybierając makaron z przyprawami, cóż...prawie zionęłam ogniem. Także strzeżcie się.

papryka cili tajlandia

2. Buddyjskie świątynie. Oj ich tam nie brakuje, a nadal budowane są nowe. Na każdym krok napotykamy mniej lub bardziej efektowne. W pewnym momencie wręcz potrafią wydawać się do siebie podobne.

światynie tajlandia

3. Rajskie plaże na południu. Nie jeden taki obrazek zapewne Wam się w głowach pojawia. Mnie również, gdyż tam jeszcze nie byłam. Każdy pewnie widział albo chociaż słyszał o Koh Samui, Phuket czy Kho Phi Phi.

wyspa niedaleko pattaya
 NAMIASTKA WYSP ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA POŁUDNIU KRAJU (KOH LARN W POBLIZU PATTAYA)

KOH PHI PHI- kiedyś tam też dotrę :) (zdjęcie ze strony pixabay.com na licencji CCO)

4. Pan czy Pani?! To co dla nas jest skrajnie dziwne i nienaturalne dla nich to norma. Jak się domyślacie mam tutaj na myśli ladyboy`ów. Nieraz pewnie byście się zdziwili, że ta ładna drobna Tajka to nie Tajka.

pattaya walking street

5. Egzotyczne owoce, w tym najbardziej śmierdzący owoc na świecie, czyli durian. Poza nim mają na szczęście milsze naszemu nosowi i kubkom smakowym owoce, jak przykładowo smoczy owoc. Palce lizać.

DURIAN

6. Słonie i tygrysy. Obecnie niestety spotykane głównie w ośrodkach. W tym także o złej reputacji, o czym na pewno słyszeliście całkiem niedawno.

słonie tajlandia
tygrysy tajlandia
1. SŁONIE W OŚRODKU W REJONIE CHIANG MAI, O PONOĆ DOBREJ REPUTACJI //2. TYGRYSY  W TIGER TEMPLE W CHIANG MAI (POZA MIEJSCAMI WYDZIELONYMI DLA ODWIEDZAJĄCYCH MAJĄ DOSTĘP DO TRAWKI I MOGĄ SIĘ SWOBODNIE PRZECHADZAĆ- całe szczęście)

7. Tajski boks. Nie brakuje lokalnych barów np. w Pattaya, gdzie wieczorami rozgrywane są pokazy tych walk.

tajski boks
tajski boks1
1. TAJSKI BOKS- WALKING STREET// 2. POKAZ TAJSKIEGO BOKSU W NONG NOOCH TROPICAL GARDEN- trochę kiczowate)

8. Wiara w duchy. Ponieważ ich wiara w nie jest bardzo silna, na każdym prawie rogu znajdują się domki dla duchów na wzór tych prawdziwych. Wszystko po to, aby nie zakłócały spokoju w prawdziwych domach Tajów.

dom dla duchów bankok

9. Tanie podróżowanie. Chcesz pojechać gdzieś daleko na własną rękę, zacznij w Tajlandii. Wielu backpackersów tam właśnie ląduje. Mnie zrządzeniem różnych okoliczności nie udało się jej zwiedzić w ten sposób, ale nic straconego jeszcze tam wrócę i zahaczę o południe.

10. Może komuś szczura na kolację albo innego robaczka? To jeden z tych krajów, gdzie odważni będą mieli okazję spróbować tych "smakołyków".

szczury tajlnadia


A w Waszej 10-tce, co by się znalazło albo co byście do niej dodali? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz