środa, 6 grudnia 2017

ŚWIĄTECZNA LISTA PREZENTÓW DLA PASJONATA PODRÓŻYPrezenty świąteczne nie rzadko spędzają sen z powiek wielu z nas. Najprościej jest zapytać bliską osobę, co by chciała dostać. Co jednak, jeżeli lubimy robić bliskim niespodzianki?! Z pomocą przychodzą wszelakie listy pomysłów na prezenty. Dlatego poniżej zapraszam do zapoznania się z moją świąteczną listą prezentów dla pasjonatów podróży.

Lista jest całkiem spora i różnorodna. Jedne pomysły będę na każdą kieszeń; inne mniej. Niektóre zresztą wymienione przedmioty same posiadam i wiem, że się sprawdzają.

Nie pozostaje mi nic, jak zaprosić Was do zapoznania się z nią. Każdy punkt zaopatrzony jest w przykładowy link, gdzie te produkty dostaniecie.


 1. KARTA PAMIĘCI  Dodatkowa karta pamięci zawsze się przyda. Zwłaszcza, jeśli robi się mnóstwo zdjęć na wyjazdach.

 2. POWER BANK Czasem takie dodatkowe źródło może się przydać. Szczególnie w takich miejscach, jak pustynia.

 3. ALBUM NA ZDJĘCIA ALBO FOTOKSIĄŻKA Jeśli jeździ się regularnie, to pojawiają się co rusz nowe zdjęcia, a taki album czy fotoksiążka to idealna pamiątka, do której Wasi bliscy będą wracać, aby powspominać.

 4. OBIEKTYWY DO SMARTFONE`ÓW Taki zestawik, to fajna sprawa, kiedy robi się dużo zdjęć telefonem. Dzięki temu nasze zdjęcia są bardziej urozmaicone.

 5. MAPA ZDRAPKA Również bardzo fajny prezent. Miejsca nie zajmuje, no może na ścianie. Dzięki temu Wasz pasjonat podróży może codziennie wyznaczać sobie nowe cele podróżnicze albo zdrapywać już odwiedzone kraje.

 6. SELFIE STICK Z reguły każdy już go ma, bo jest śmiesznie tani, ale może Wasz podróżnik jeszcze go nie posiada.

 7. OBIEKTYW DO LUSTRZANKI LUB BEZLUSTERKOWCA To już droższy prezent, ale na pewno bardzo praktyczny i przydatny dla posiadacza tych sprzętów.

 8. POKROWCE DO UBRAŃ DO WALIZKI  Jeżeli podróżnik, którego chcecie obdarować lubi mieć wszystko zorganizowane w podróży; to takie pokrowce to świetna sprawa. Sama osobiście posiadam i polecam.

 9. POKROWIEC NA WALIZKĘ Może taki pokrowiec idealnie nie ochroni walizki, ale jednak coś pomoże i ochroni przed przybrudzeniem i większymi przetarciami.

 10. WALIZKA PODRĘCZNA LUB ZWYKŁA Wasz bliski wybiera się gdzieś, bez bagażu głównego? Może nie ma walizki podręcznej, albo po prostu potrzebuje nową.

 11. ZESTAW DO MANICURE HYBRYDOWEGO DLA PODRÓŻNICZEK DBAJĄCYCH O WYGLĄD Malowanie co dwa dni paznokci może nastręczać trudności, a taki manicure hybrydowy utrzyma się znacznie dłużej. Jest to idealne rozwiązanie.

 12. ETUI NA PASZPORT Takie etui znacznie łatwiej odnaleźć w torbie. Dzięki niemu nasz dokument tak się w dodatku nie niszczy.

 13. ORGANIZER NA DOKUMENTY PODRÓŻNE Zamiast etui fajnie sprawdza się również organizer, bo oprócz paszportu można też schować bilety lotnicze i pieniądze.

 14. NADMUCHIWANY ROGAL NA SZYJĘ Długie przejazdy lub przeloty potrafią być często mało wygodne. Czasem w samolotach mamy poduszki, ale nie zawsze bywa to dobrym rozwiązaniem. Natomiast taka poduszka okalająca naszą szyję pozwoli nam nawet przysnąć bez bujania głową na boki.

 15. SŁUCHAWKI BLUETOOTH Nie raz podróżnik woli swoje słuchawki, a takie bez kabla to znacznie lepsze rozwiązanie.

 16. MP3 LUB IPOD Podróżnik woli posłuchać swojej ulubionej muzyki? Własne mp 3 lub iPod bywa wtedy niezastąpiony.

 17. KAMERA GO PRO LUB INNA/DRON Zamiast zdjęć; filmiki? Taka mała kamerka byłaby idealna. Zajmuje niewiele miejsca w plecaku i nagrywa filmiki świetnej jakości. A może dron, efekty nagrywania dzięki niemu to niezły rarytas (choć nie wszędzie jego używanie jest dozwolone).

 18. PLECAK ANTKRADZIEŻOWY Zawsze zwiedzając z plecakiem mamy obawy o nasze zawartości. W końcu nie mamy go pod kontrolą. Na szczęście ktoś pomyślał o podróżnikach i stworzył projekt plecaka, do którego złodziej nie będzie miał już tak łatwego dostępu.

 19. KSIĄŻKA PODRÓŻNICZA LUB E-BOOK Takich nigdy za wiele. W podróży zawsze milo coś poczytać.

 20. DZIENNIK PODRÓŻY Fajną pamiątką potrafi być taki dziennik. Można cofnąć się do naszych wspomnień i uczuć.

 21. KURS FOTOGRAFII Zawsze warto się podszkolić. Pod warunkiem, że go to oczywiście interesuje.

 22. PROGRAM DO OBRÓBKI ZDJĘĆ NP. ADOBE PHOTOSHOP LUB LIGHTROOM Często zostawiamy zdjęcia bez obróbki, a warto niekiedy je trochę podrasować. Podane programy są jednymi z lepszych.

 23. PUZZLE PODRÓŻNICZE  Czy nie byłoby fajnie poczuć się jak dziecko i poukładać puzzle?! Szczególnie takie podróżnicze.

 24. SKARBONKA  Dla tradycjonalistów odkładających oszczędności do skarpety zamiast na konto oszczędnościowe.

 25. BILET LOTNICZY  Zawsze i wszędzie. Tutaj chyba zbędny komentarz nie sądzicie?!

 26. POŚCIEL Z PODRÓŻNICZYM AKCENTEM Wierzcie podróżnicy lubią otaczać się podróżniczymi akcentami. Śpiąc w takiej pościeli na pewno będą mieli miłe sny.

 27. BIŻUTERIA Z PODRÓŻNICZYM AKCENTEM Jak nie pościel, to może biżuteria. 

 28. ZESTAW DO MAKIJAŻU DLA PODRÓŻNICZKI Kompaktowy zestaw też z pewnością byłby wygodnym rozwiązaniem zamiast miliona opakowań z kosmetykami.

 29. NERKA NA BIODRO Wybierając się wieczorem na miasto, po co brać wszystko, jak można schować to do nerki i wygodnie założyć na biodro.

 30. KUBEK TERMICZNY Przydatny, kiedy jedzie się w zimniejsze rejony. Na pewno zwiedzanie w zimnie, z tym kubkiem będzie znacznie przyjemniejsze. W dodatku zużywacie mniej plastiku.

Lista jest pokaźna, ale ze spokojem można by było wymienić znacznie więcej przykładów. W końcu podróże to bardzo szeroki temat. Czasem podróżnicy specjalizują się w nietypowych i wyspecjalizowanych wyjazdach. Wtedy może być takiemu komuś potrzebny np. namiot albo narty. Naprawdę jest tego dużo. Zawsze oczywiście możecie się zapytać, co ten Wasz podróżnik potrzebuje. Chociaż ja jednak lubię element zaskoczenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz