poniedziałek, 31 października 2016

30 LAT TO NOWY POCZĄTEK + KONKURS

zdjęcie robione przez kumpelę- tort w roli głównej :)

Jakiś czas temu w Polsce nastała moda na świętowanie 30 urodzin, jako swoiste odkreślenie grubą krechą, jakiegoś odcinka życia. Dla jednego 30-tka to nic takiego, dla innych koniec czasów świetności i młodości. Jeszcze dla innych 30-tka to nowy początek. W każdym razie poczułam siłę przyciągania i postanowiłam również tą zakończoną liczbę lat świętować. Jednocześnie popadając w skrajne uczucia skłaniające do przemyśleń.

Stwierdziłam, że podzielę się z Wami tym, za co jestem wdzięczna i jakie mnie naszły przemyślenia dotyczące różnych życiowych aspektów. Przy okazji stawiając znak zapytania dotyczący mojej przyszłości.

Z przeszłością nie ma problemu. Natomiast przyszłości nie jestem w stanie przewidzieć, jak każdy. Mogę jedynie postawić sobie nowe cele oraz marzenia do zrealizowania. Z tym zdecydowanie nie będę miała problemów.

LISTA WDZIĘCZNOŚCI I PRZEMYŚLEŃ


Wydaje mi się, że lista będzie tutaj najbardziej trafiona. Kto wie, może ktoś dzięki temu, co napisałam znajdzie "światełko", kierunek dla siebie.

Zatem do dzieła.

1. Jestem niezmiernie wdzięczna za to, że los pozwolił mi tyle zobaczyć, co udało się wbrew pozorom niewielu. Podróż stała się moim życiem. Nie wyobrażam sobie życia bez tego.
 
2. Pomimo przeciwności losu, jestem w stanie podnieść się i iść dalej. Nie jest to łatwe, ale można, wierzcie.

3. Jestem wdzięczna, że życie postawiło na mojej drodze tyle wspaniałych istot. Wiem, że mogę na nie liczyć.

4. To co kiedyś uznawałam za niemożliwe, okazało się możliwe do zrealizowania. Teraz mogę śmiało powiedzieć- nigdy nie mów nigdy.

5. Człowiek niezależnie od wieku, powinien dążyć do rozwoju. Jakkolwiek rozumianego. Tak czy owak nie można stanąć na laurach, tylko rozwijać skrzydła. Czy to będzie zmiana stanowiska, zmiana nawyków, udział w kursach, czy chociażby pisanie bloga. Możliwości jest naprawdę wiele. Także do dzieła Kochani.

6. Nie można również oceniać kogoś przez pryzmat wykształcenia, majętności czy wyznawanej religii. To nie znaczy, że ktoś będzie przez to od nas gorszy, czy mniej wartościowy. Nie raz wręcz przeciwnie.

7. Czy czegoś żałuję? Pewnie, jak każdy człowiek. Nikt nie jest idealny. Mamy prawo do błędów.

Żałuję też, że mój Tata nie będzie w wielu ważnych chwilach w moim życiu. Na to niestety również nie mam wpływu, ale wierzę, że w pewien sposób czuwa nade mną.

8. Pomimo, że to trudne, ale nie warto jest chować urazę do kogoś przez całe życie. Negatywne uczucia do innych niszczą wtedy wyłącznie nas samych.

9. Kiedy ma się "naście" lat chcemy mieć wielu przyjaciół i często zapędzamy się kogoś tak nazywając. Jednak z czasem okazuje się, że wśród tych 10 znajdzie się jeden, może 5 prawdziwych przyjaciół. Łatwo się o tym przekonacie, kiedy przyjdą ciężkie momenty. Ponieważ przyjaciel będzie nie tylko do śmiechu, do zabawy; ale i w momentach mniej wesołych. Przyjaciel będzie ciebie wspierał, a w razie potrzeby ochrzani i będzie motywował. Jeśli jest inaczej to znaczy, że nim nie jest.

10. Żyć w zgodzie ze sobą. To moje małe motywacyjne motto, za którym wiernie podążam.

11. Nic nie zrobi się samo. Jeśli chcecie coś osiągnąć, to nie dostaniecie tego na tacy. Trzeba nie raz się przyłożyć, napracować, aby coś zyskać. Oczywiście bez motywacji i konsekwencji ani rusz.

12. Czasem trzeba zrobić coś, na co nie mamy ochoty; ale czasem tak po prostu należy postąpić.

Trochę się tego uzbierało, ale to w końcu 30 lat życia. Może ktoś z Was wybierze z tego, coś dla siebie; przytaknie porozumiewawczo głową albo i nie. Każdy wyciąga z życia własne unikatowe wnioski. Tak to już jest.

KONKURS


Pozostała jeszcze kwestia zapowiadanej niespodzianki. Trochę się nad nią zastanawiałam, jaką ma przyjąć formę i jak wyłonić zwycięzcę. Chyba konkurs będzie do tego najlepszym rozwiązaniem. Cieszycie się?! Mam nadzieję.Zasady konkursu: 

1. Organizatorem konkursu jestem ja, czyli Kasia Montowska.

2. Zadanie: Masz mnie w kreatywny sposób przekonać, że to właśnie Ty zasługujesz na wygraną. Może to być jakieś pomysłowe zdjęcie; jeśli masz zdolności manualne możesz coś narysować, albo nagrać. Im bardziej zwariowany pomysł tym lepiej.

    Nagroda: Zwycięzca dostanie ode mnie upominek po powrocie z jednego z odwiedzonych przeze mnie krajów podczas wyjazdu do Ameryki Południowej. Ponieważ lubię sprawiać niespodzianki, nie zdradzę z którego kraju konkretnie. Możecie być pewni, że wybiorę coś fajnego.
 
   Termin na nadsyłanie: 1-9.11.2016

    Wasze pomysły wysyłajcie na maila: createyourtravel2@gmail.com. W tytule maila napiszcie - "konkurs" a w treści nie zapomnijcie się przedstawić i podać Wasz profil na Facebooku, abym mogła sprawdzić, czy spełniliście warunki zawarte w punkcie 3. :)

3. W konkursie może brać udział osoba, która polubi bloga na fanpage`u i udostępni konkursowy wpis na swoim profilu prywatnym.

4. Osobiście wybiorę zwycięzcę lub zwyciężczyni na podstawie nadesłanych pomysłów. Wybiorę moim zdaniem najlepiej wykonane zadanie. Zwycięzcę ogłoszę krótko przed wyjazdem, czyli 17 listopada na fanpage`u bloga lub na maila, z którego wysłaliście zadanie.

5. Nie zapomnijcie dodać, że zgadzacie się na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby konkursu.

Jeśli będziecie mieli pytania odnośnie konkursu to śmiało.


KTO CHĘTNY DO UDZIAŁU W KONKURSIE? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz