środa, 17 sierpnia 2016

NOMINACJA DO LIEBSTER BLOG AWARDS


Pierwotnie w planie był na dziś kolejny wpis z cyklu o Tajlandii. Jednakże zostałam pozytywnie zaskoczona nominacją Marii z On the Island do Liebster Blog Award.

Można by pomyśleć, że przecież to nie nominacja do Oskarów; ale jednak udział w tym wywołał u mnie szeroki uśmiech. Zwłaszcza, że ostatni czas nie był dla mnie łatwy. O czym część z Was miała okazję przeczytać na fanpage`u bloga.

Dlatego chętnie zabrałam się do odpowiedzi na pytania Marii i zamieszczenia ich w najbliższym wpisie. Pamiętam również o sformułowaniu moich pytań dla Blogerek/Blogerów nominowanych przeze mnie.

Zacznijmy zatem od moich odpowiedzi. Wbrew pozorom niektóre pytania przytrzymały mnie na dłużej, gdyż jednoznaczna odpowiedź nieraz nie była taka prosta.

1. JAKIE JEST TWOJE NAJLEPSZE WSPOMNIENIE Z PODRÓŻY?

 

Trochę tych wyjazdów się uzbierało i każde wspomnienie jest jedyne w swoim rodzaju. Ciężko wskazać na najlepsze, więc podam jedno z tych najlepszych. Na pewno było to pływanie z delfinami w Meksyku. To niezwykłe zwierzęta, ale oczywiście trzeba obchodzić się z nimi delikatnie, aby im nie zaszkodzić. Na szczęście instruktorzy nad tym czuwali i zwrócili uwagę co robić, a czego nie.

  
Miałam łzy wzruszenia, kiedy mogłam być tak blisko nich. Na pewno każdemu, kto będzie miał podobną okazję, polecam aby z tego skorzystać. Tylko dobrze sprawdźcie ośrodek, w którym to się odbywa. Jakby nie było to nie zabawki tylko żywe stworzenia.

2. CO NAJBARDZIEJ LUBISZ W SWOIM ŻYCIU?


Z pewnością jest to możliwość wyjazdów i zwiedzania naszego pięknego świata. Może to mało wysublimowana odpowiedź, ale wbrew pozorom nie każdy ma taką okazję. Nic dodać, nic ująć. To moja radość życiowa.3. ZA CZYM NAJBARDZIEJ TĘSKNISZ W PODRÓŻY?


Hmm...Pomimo że, często to forma oderwania się na chwilę od rodzinnych spraw to jednak tęsknię wtedy za rodziną i moją psinką Larą.


4. NAJLEPSZA POTRAWA KTÓRĄ JADŁAŚ W PODRÓŻY?

 

Zdecydowanie była to grillowana langusta na Cayo Blanco na Kubie. Choć zawsze z rezerwą podchodzę do potraw, których nie jadłam wcześniej ta z całkowitą pewnością przypadła mi do gustu. Chciałabym smakiem Wam ją do czegoś przyrównać, lecz to nie takie proste. Zresztą każdy ma inne kubki smakowe, więc wrażenia mogłyby być skrajnie inne.

5. CO W BLOGOWANIU SPRAWIA CI RADOŚĆ?

 

Na pewno świadomość, że tworzę coś swojego i mogę się w pewien sposób rozwijać. Poza tym, to moja odskocznia od codzienności. 

Piszę bloga dla siebie, ale też po to, aby inspirować innych do realizacji swoich podróżniczych marzeń. Choćby tych najmniejszych.  

To moja mała misja.

6. TWOJE NAJWIĘKSZE PODRÓŻNICZE MARZENIE KTÓRE SIĘ SPEŁNIŁO.

 

Z tym pytaniem miałam chyba najwięcej "problemów". Było ich kilka i jak tylko się spełniło pojawiało się kolejne. Pierwszym największym marzeniem było zobaczenie Egiptu i wszystkiego, co związane z czasami starożytnymi tego państwa. Można powiedzieć, że to protoplasta wszystkich największych podróżniczych marzeń, jakie dotąd się spełniły.

7. TWÓJ ULUBIONY FILM I SERIAL Z DZIECIŃSTWA.

 

W dzieciństwie z reguły ogląda się bajki, u mnie owszem też były; jednak i filmy i seriale niektóre także się oglądało. 

Ulubionym filmem był na pewno "Mumia", który widziałam dziesiątki razy. Co prawda nie byłam aż takim małym dzieckiem, jak go pierwszy raz zobaczyłam, no ale liczy się. Zresztą to od niego rozpoczęła się moja miłość do starożytnego Egiptu.

Jeśli chodzi o serial to w sumie były ich trzy. Każdy na pewno o nich słyszał. Pierwszym był "Pełna chata", lubiłam śledzić perypetie tej rodzinki. Serialem numerem dwa było "Archiwum X". Pamiętam, że wtedy trochę bałam się go oglądać, pomimo to i tak siedziałam przed TV i śledziłam losy Murdera i Scully. 

Trzeci serial to tak nie do końca typowy serial, gdyż było to anime. Może domyślicie się, że mam tutaj na myśli serial anime "Czarodziejka z Księżyca". Nie było odcinka, którego bym nie oglądała. Nawet jak antena umożliwiała oglądanie Sailor Moon na Polsacie ze "śniegiem" narażając mnie na zepsucie wzroku; to po prostu nie mogłam nie obejrzeć kolejnej części.

8. MIEJSCE KTÓRE LUBISZ SZCZEGÓLNIE, W KRAJU W KTÓRYM MIESZKASZ.

 

Jak do tej pory nie licząc mojego miasta Poznania to będzie to Ustronie Morskie. Mała mieścina niedaleko Kołobrzegu, która latem ma swój urok mimo wczasowiczów. Jeździłam tam jak byłam mała i mam do niej sentyment. Od tego czasu na pewno rozwinęła skrzydła. Jest tam moja ulubiona smażalnia ryb Delfinek, gdzie robią najpyszniejszego mintaja jakiegokolwiek jadłam. Byłam tam jakieś dwa lata temu i nadal smakuje równie pysznie. Polecam. 

ustronie morskie


9. BEZ JAKIEJ RZECZY NIE JESTEŚ W STANIE FUNKCJONOWAĆ W CODZIENNYM ŻYCIU?

 

Obecnie rzeczą bez której trudno byłoby mi funkcjonować ( i na pewno nie tylko mnie) jest telefon komórkowy. Jakby nie było dzięki niemu mamy kontakt z bliskimi oraz możemy coś załatwić bez wyrywania się od innych zajęć. Dodatkowo zawsze, no prawie, mamy dostęp do Internetu pod ręką. Telefon zastąpi nam niekiedy komputer oraz to z czego korzystam bardzo często, czyli aparat fotograficzny robiący zdjęcia w bardzo dobrej jakości.

10. PRZYGODA CZY DOBRZE ZAPLANOWANA TRASA?

 

Tutaj też miałam mały dylemat. W końcu stwierdziłam ,że będzie to coś pomiędzy. Trochę przygody i trochę planu. Lubię mieć ogólny plan, ale nie mam nic przeciwko wyjścia poza niego.

11. TWOJA ULUBIONA PAMIĄTKA Z PODRÓŻY.

 

Tutaj odpowiedź będzie niezwykle prosta. Każde pamiątki są wspaniałe, ale żadna nie przebije zdjęć z tych podróży. To one są skarbnicą wspomnień, zatrzymanych na kadrach fotografii.  Dzięki nim można wrócić do tamtych chwil i na moment poczuć się, jakby znów tam się było.


MOJE NOMINACJE


Starałam się, jak najsumienniej odpowiedzieć na pytania teraz pora na Was moje nominowane Robaczki :) ( mam nadzieję, że nie urażę nikogo za "Robaczki"), którymi są:MOJE PYTANIA

 

Jestem ciekawa, jakie będą Wasze odpowiedzi na zadane pytania. 

1. Gdybyś mogła/mógł pojechać w dowolne miejsce na Ziemi zupełnie za darmo, gdzie by to było?
2. Najbardziej praktyczna pamiątka, jaką przywiozłaś/eś z wyjazdu.
3. Ulubiona książka z dzieciństwa i dlaczego właśnie ona?
4. Twój ulubiony deser.
5. Kto Ciebie najbardziej inspiruje?
6. Najdziwniejsze jedzenie, jakie jadłaś/eś.
7. Jaką postacią z bajki chciałabyś/chciałbyś być?
8. Gdybyś miał/a super moce, jakie by to były.
9. Wyobraź sobie, że rodzisz się jeszcze raz, w jakim kraju by to było?
10. Ulubione dzikie zwierzę.
11. Jaka jest misja Twojego bloga?

No to Moi Drodzy... do dzieła. Życzę udanej zabawy i nie zapomnijcie nominować kolejne 11 osób i je o tym poinformować w komentarzu na blogu albo fanpage`u ( nie można nominować osoby, która Ciebie nominowała).

Gotowi do startu. Start. :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz