środa, 6 lipca 2016

JAK SZYBKO ZORGANIZOWAĆ SIĘ NA WYJAZD?


Pomysł na ten temat wpisu powstał właściwie przy okazji moich własnych planów. Tak się składa, że na dniach wybieram się do Chorwacji, zahaczając o Słowenię. Z racji ograniczonego czasu trzeba się odpowiednio szybko zorganizować.


KROK PO KROKU

 


U mnie taka akcja organizacja wygląda z reguły podobnie. Po opłaceniu wyjazdu staram się, jak najwięcej spraw załatwić za jednym razem. Aby nie tracić wolnej chwili na jeżdżenie w tą i z powrotem.

Zastanówcie się co ewentualnie byłoby Wam potrzebne, a czego w dom nie macie. Mam tutaj na myśli ubrania, lekarstwa etc. Określcie swoje zapotrzebowanie na wydatki już na miejscu. Następnie wybierzcie się na miasto w celu niezbędnych zakupów oraz wymiany waluty.

Następnie spiszcie sobie niezbędne informacje o kraju, cenach. Weźcie może pod uwagę zakup przewodnika, gdzie te dane będę napisane. Jeśli jednak nie chcecie tracić na to gotówki, to pozostanie Wam kartka, długopis i pogrzebanie w Internecie.

W zależności, na jak długo wyjeżdżacie pozamykajcie sprawy z terminem realizacji obejmującym czas, kiedy znajdziecie się poza granicami kraju.

Poza tym być może macie psa czy kota, to zadbajcie o to, by miał kto się nim zająć. Chyba, że inni domownicy zostają w domu, wtedy ta kwestia znika.

Zakładając, że powyższe sprawy macie pozałatwiane pora na obowiązki domowe.

Ubrania, które zabieracie na wyjazd, o ile nie są już czyste, świeże i wyprasowane, będzie trzeba wyprać i wyprasować. Domu też nie zostawiamy w rozgardiaszu i trzeba będzie nieco posprzątać. Oczywiście nie popadając w przesadę.

W końcu nie wyjeżdżacie na aż tak długo. Raczej dłuższe wyjazdy organizuje się odpowiednio wcześniej. Dlatego skupiam się głównie na kwestii szybkiej organizacji na wyjazd tygodniowy czy dwutygodniowy.

Międzyczasie, jak mniemam każdy z nas chodzi do pracy, więc wtedy nic już nie zrobimy.

W zależności czy lecicie samolotem czy jedziecie samochodem, autokarem pojawi się jeszcze kwestia ewentualnego prowiantu.

Podróż samolotem to mniejszy problem. Wystarczy mała butelka wody i mała przegryzka.

Jeżeli natomiast przemieszczać się będziecie drogą lądową nie zapomnijcie o odpowiedniej ilości napojów, głównie wody oraz o jedzeniu na całą drogę.

Na pewno, co raczej każdy wie lepiej unikać produktów łatwo psujących się. Ważne jest to przede wszystkim wtedy, jeżeli chcielibyście zaoszczędzić na kupowaniu jedzenia na trasie, gdzie często będzie ono droższe. Takie zakupy ze spokojem można zrobić na dzień, dwa przed wyjazdem.

Nie zapomnijcie jeszcze, odpowiednio wcześnie naładować baterii Waszych aparatów, komórek i co tam jeszcze ze sobą zabieracie. I o pustych kartach pamięci dla Waszych cudownych zdjęć, jakie zrobicie podczas wakacji.

Pozostaje zaś właściwie na koniec kwestia wyłożenia rzeczy, kosmetyków i innych gadgetów na stół, łóżko i spakowanie ich. Najlepiej dzień wcześniej, chyba że tak jak ja idziecie wtedy do pracy na cały dzień. To będziecie musieli zrobić to pod wieczór na dwa dni przed albo na raty. Jak wolicie.

Kiedy już to zrobicie możecie spokojnie zająć się kąpaniem, peelingami, malowaniem paznokci; czyli samymi przyjemnościami. Panowie w tym zakresie mają lżej. Wystarczy kąpiel, golenie i gotowi.

Pamiętajcie tylko o ustawieniu budzika, bo inaczej.... :)

NA KONIEC

 


I jeszcze jedno, przed wyjściem w domu zastanówcie się czy na pewno wszystko macie, w tym dokumenty. Ponieważ, jak już ruszycie to będzie po ptakach; a potem na granicy/lotnisku przykra niespodzianka.

Odpowiednia organizacja pomoże Wam uskutecznić przygotowania. Jak również zapobiec ewentualnym brakom.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz