wtorek, 26 stycznia 2016

PERŁA ANDALUZJI ODSŁONA DRUGA: FLAMENCOOstatnio podzieliłam się z Wami moją relacją i zdjęciami z Granady dotyczące Alhambry. Dziś kontynuacja, tyle że od innej strony. Tym razem podejrzymy Granadę nocą i sprawdzimy, gdzie tętni jej serce.

Jak widać odpowiedź leży w tytule wpisu. Serce i dusza miasta tkwi w dzielnicy Albayzin wewnątrz piwnic-jaskiń, na ulicach Sacromonte.

flamenco
flamenco2

POCZĄTKI FLAMENCO

 

Miałam możliwość doświadczyć pełnego energii pokazu tańca flamenco, ale zanim przejdziecie do oglądania zdjęć zapoznajmy się nieco z początkami tego tańca.

Różne są teorie skąd się wywodzi.  Jedna z tez mówi się, że wywodzi się od Cyganów przybyłych tutaj w XVI wieku. Być może początki należy wyszukiwać u biedniejszej społeczności nie posiadającej odpowiednich instrumentów, stąd w tańcu wiele stuków butów o podłoże czy pstrykanie palcami.

Nie da się ukryć, że głównym elementem flamenco jest odpowiedni rytm. Oczywiście odmiany są różne w zależności o jaki element się opierały oraz o region. Z czasem wzbogacono go o odpowiednią choreografię.

POKAZ TAŃCA

 


Pokaz, którego byłam świadkiem opowiadał pewną historię zakochanej pary biorącej ślub. Była też jak mniemam rola matki a grajkowie w tle przygrywali na gitarze i bębnach nadając odpowiednie tętno. Typowym dla tego regionu typem flamenco jest Zambra, czego byłam właśnie świadkiem.W jaskini nie było wiele miejsca, ale dzięki temu wytworzył się swoisty klimat. Poniżej możecie zobaczyć po części, jak to wyglądało. Koszt takiego pokazu to ok. 20euro z drinkiem np. Sangrią lub 55euro z obiadem.

flamenco1
flamenco b
flamenco granada
taniec espania
espania dance


GRANADA NOCĄ

 

Potem warto przejść się pustymi uliczkami i pójść na punkt widokowy na oświetloną Alhambrę. Mówię Wam robiło wrażenie. Zdjęcie tego nie odda.


Jak Wam się spodobało flamenco?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz