środa, 30 września 2015

PIERWSZY MIESIĄC BLOGAZdałam sobie dzisiaj sprawę, że już minął miesiąc od założenia bloga. Czas leci, jak szalony. W każdym razie jestem Wam winna choćby małe podsumowanie.

Z każdym dniem starałam się coraz bardziej rozwijać mojego bloga. Zarówno w kwestii szaty graficznej, jak i treści. Pierwsze dwa posty zrodziły się na jednym z podstawowych szablonów bloggera. Jednak dla mnie była to bardzo pierwotna wersja i nie zadowalała mnie wystarczająco.

Po kilku godzinach przeszukiwania Internetu udało mi się znaleźć całkiem fajny szablon bloga na stronie innej blogerki link i szybko wprowadziłam go w życie. Nieco dostosowałam go do swoich potrzeb i działałam dalej.

Następnym planowanym krokiem było wprowadzenie go do życia w mediach społecznościowych. Na początku był to jedynie Facebook, potem dołączył do tego Instagram i na końcu Twitter.

Oprócz tego dodałam opcję translate, gdyby ktoś obcojęzyczny trafił na moją stronę.

Oczywiście cały czas pracuję nad tym, aby moja strona miała ręce i nogi. Nie spoczywam na laurach, jak to się mówi.

Póki co udaje się publikować posty raczej regularnie, a pojawiające się komentarze nie zostawiać bez odpowiedzi. Bardzo mnie cieszy taki obrót sprawy i zamierzam się tego trzymać.

Na koniec nieco statystyk, choć biorąc pod uwagę moją krótką kadencję...hehe... nie wiem czy powinnam o nich wspominać. Pomimo tego bardzo zadowalają mnie obecne liczby. W końcu nie od razu Kraków zbudowano i zawsze mogło być gorzej. Na wszystko potrzebny jest czas. Powiedzmy sobie szczerze. Każdego dnia trzeba pracować nad blogiem i swoimi tekstami.

Łączna ilość wyświetleń na dzień dzisiejszy to 555.
Ilość polubień na Facebooku przyznając się bez bicia to 5 (liczę, że jak zasłużę będzie ich więcej).
Ilość obserwatorów na Instagramie to 9.

Wiem... szału nie ma, ale tak jak pisałam to dopiero początek i wszystko przede mną. Zresztą cieszy mnie każde jedno wyświetlenie. Dzięki temu mam poczucie, że nie piszę do ściany, a o to chyba chodzi.

W przyszłości w ramach rozwoju strony mam w planie wykupić własną domenę i później hosting, ale wszystko po kolei.

Zapraszam wszystkich do komentowania moich postów i do kontaktu poprzez media społecznościowe, bo chciałabym mieć z Wami aktywny kontakt.

Pozdrawiam Was gorąco i do usłyszenia wkrótce.

2 komentarze:

 1. Początki zawsze są najtrudniejsze, więc nie ma się co zrażać :) Z czasem będzie lepiej :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, tak się staram robić. A na twojego bloga ostatnio zaglądałam i na pewno jeszcze zajrzę :-) także dziękuję za zaproszenie.

   Usuń