niedziela, 30 kwietnia 2017

MAJÓWCE NA RATUNEK.


Miałam dzisiaj w planie opublikować kolejny wpis o pięknej Chorwacji. Jednak stwierdziłam, że skoro już jutro zaczyna się majówka, to jest to świetna okazja, aby coś o niej napisać. Zwłaszcza, że pogoda płata nam figle i może okazać się, że pierwotne plany spalą na panewce. Warto w związku z tym mieć plan B. W tym celu chciałabym Wam pomóc taki plan sporządzić. Co wy na to?

Co z reguły robimy na majówce? 

Wielu z nas organizuje sobie grilla. Czy to nad jeziorem, czy na własnym ogródku. Inni szczęśliwcy rezerwują sobie miejsca noclegowe, gdzieś nad morzem. Czasem w górach.Wszystko pięknie, ale co wtedy, kiedy pogoda raczej nie będzie nadawała się na ten sposób spędzenia wolnego czasu? Hmm...

Możecie wówczas spróbować tych opcji


MAJÓWCE NA RATUNEK



1. Zwiedzanie miasta/okolicy

Poszukajcie w swoich miastach i okolicy, miejsc do których moglibyście się wybrać. Oczywiście do tych dostępnych w święta. Zawsze coś takiego się znajdzie.

2. Gry planszowe w domu i inne zabawy

Pomimo, że obecnie prym wiedzie Internet i gry komputerowe, to czasem warto zrobić sobie od tego przerwę. Poszukajcie w szafach gry planszowe, karty, bądź wyjmijcie kartki papieru i zagrajcie w Państwa- Miasta. Przypomnicie sobie czasy dzieciństwa, kiedy komputerów nie było a dzieciaki zobaczą, że komputer i smartfon, to nie wszystko.

3. Zorganizowanie spotkania w domu

Zaproście znajomych czy bliskich do domu, przygotujcie coś smacznego do jedzenia. Pogaduchy, kawa i coś do przegryzienia pozwoli Wam zapomnieć, że pogoda za oknem taka kiepska.

4. Piknik w domu

Tak! Dobrze przeczytaliście. Skąd ten pomysł? Kiedy byłam mała takie pikniki domowe organizowałam sobie z koleżanką. Rozłożyłam koc, położyłyśmy na nim jedzenie i świetnie się przy tym bawiłyśmy. Nawet będąc już dorosłym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby coś takiego wykombinować.

6. Czytanie książki

Pada deszcz albo jak to miało miejsce na południu Polski nawet śnieg. Cóż, nic straconego. Posiedzimy w domu. W celu umilenia sobie czasu, weźcie fajną książkę do ręki i macie czas zapełniony. Jak dla mnie, świetna sprawa.

7. Oglądanie filmów

Przeczytaliście wszystkie książki w domu? To może seans filmowy z popcornem w ręku. Relaks gwarantowany. Czasem taki sposób spędzenia czasu poratuje nas od nudy w domu.

8. Rower

Załóżmy, że jednak nie będzie padać. Wtedy możemy pokombinować bardziej. Może rower? W końcu na rower wielkich upałów nie trzeba. Co się dotlenimy to nasze.

9. Spacer

Nie przepadamy za rowerem? To może zwykły spacer ze znajomymi lub psem. Deszcz wtedy niekoniecznie wskazany. Jednakże jak trochę przyświeci Słońce, to dlaczego nie. W razie czego można szybko czmychnąć pod jakiś daszek albo do domu.

10. DIY

Niektórzy z Was pewnie lubią zajęcia manualne. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać wolny czas na stworzenie jakiegoś "projektu". W końcu na co dzień nie zawsze macie na to czas. Wyobraźnią zawojujcie świat.

11. Nic nie robienie

Czasem trzeba sobie pozwolić na zwykłe nic nie robienie. Z reguły żyjemy w biegu, od zadania do zadania. Natomiast na wytchnienie nie mamy wielu okazji. Taka majówka to idealny na to moment. Bez kombinowania. Niech pranie poczeka i inne zadania też oddelegujcie na inny dzień.


Mam nadzieję, że trochę Wam pomogłam i coś podpowiedziałam. Powyższe sposoby to nic odkrywczego, ale ile razy człowiek siedzi i rozmyśla, co ma robić w taką a nie inną pogodę. Narzekając cały dzień na nudę. Wtedy taka lista może poratować i pomóc wymyślić sobie jakieś zajęcie. Niekoniecznie dokładnie takie, jakie podałam. Pomogą one również naprowadzić Was na jakieś inne interesujące zajęcie.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam udanej majówki i do usłyszenia niedługo.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz