niedziela, 29 stycznia 2017

5 POWODÓW DLACZEGO POWINIENEŚ WYBRAĆ KRETĘ


Co powiecie na nowy cykl na blogu? Ten będzie krótszy, co nie znaczy, że mniej ciekawy. Tym razem chciałabym Was zabrać do Grecji, a konkretnie na piękną Kretę.

Grecja i jej wyspy to miejsca, które powinny figurować na Twojej liście. Zwłaszcza dlatego, że tam znajdziesz namiastkę egzotyki w Europie. Chociaż nie wiem, czy namiastka będzie tutaj słowem adekwatnym do tego, co ma do zaoferowania.

Z pewnością jest w czym wybierać. Kreta to największa grecka wyspa. Lot zajmie Wam mniej czasu niż dojazd nad morze, bo około 3 godzin. Na miejscu nie tylko odpoczniesz, ale i coś zobaczysz.

Przejdźmy zatem do konkretów.

Zebrałam 5 najważniejszych powodów, dla których powinieneś wybrać się na Kretę.


1. Krajobrazy rodem z egzotycznego kraju.

Szczególnie warto tutaj wymienić Lagunę Balos, to dla mnie taka perełka Krety. Pewnie nie jedna osoba wymieniłaby także plażę Elafonisi. Osobiście na jej temat nie mogę się wypowiedzieć, gdyż mnie tam nie było. Jednakże nie czuję z tego powodu, jakiegoś wielkiego żalu. Laguna Balos zafundowała mi o wiele więcej wrażeń niż tylko plażę. Opowiem o niej więcej w jednym z kolejnych postów.

2. Wąwóz Samaria.

Dla piechurów to idealna opcja. Trzeba przygotować się na bardzo długi spacer w okolicznościach przyrody. Tylko nie zapomnijcie o dobrych butach, bo inaczej spacer może być nieco uciążliwy. Z racji kontuzji nogi, nie mogłam skorzystać z tej nazwijmy atrakcji. Bardzo żałowałam, ale stwierdziłam, że nie teraz to następnym razem. W dodatku na przejście wąwozu zdecydowałabym się raczej późną wiosną, kiedy jeszcze nie ma takich upałów. Niemniej ten wąwóz musiałam tutaj wymienić.

3. Urokliwe wąskie uliczki.

Nie wiem, jak Wy, ale ja strasznie za takimi uliczkami przepadam. Zawsze zastanawiam się, co znajdę na jej końcu. Czasem warto zboczyć z wyznaczonej ścieżki.

4. Zabytki i ruiny.

Jestem osobą, która przepada jednocześnie za walorami krajobrazowymi, jak i za wyjątkowymi zabytkami lub ruinami. Na wyspie znajdziecie też obiekty, którym warto przyjrzeć się z bliska. Zwłaszcza, kiedy są usytuowane w wyjątkowym miejscu. Na Krecie takie właśnie znajdziecie.


5. Walory kulinarne.

Być gdzieś i nie spróbować lokalnych, czy narodowych produktów to kulinarny grzech. Na wyspie możecie zasmakować w pysznych serach, trunkach czy miodach. Te produkty są wręcz na wyciągnięcie ręki.
 

Ten post, to taki mały wstęp. W kolejnych opowiem Wam już o konkretnych miejscach, które odwiedziłam podczas mojego krótkiego pobytu na tej pięknej wyspie, ale za to bardzo owocnego.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz