piątek, 3 stycznia 2020

TAJ MAHAL. NAJLEPSZE MIEJSCA NA ZDJĘCIA.


Taj Mahal, to jedno z najbardziej unikatowych miejsc. Trzeba je zobaczyć chociaż raz w życiu. Niestety nie brakuje tam tłumów. Z tego powodu warto poznać punkty, skąd zrobicie najlepsze zdjęcia.

Zanim jednak wejdziemy na teren, gdzie Taj Mahal się znajduje, trzeba przejść przez bramki bezpieczeństwa. Przeryją Wam torby bardzo dokładnie. Nie wolno będzie Wam wnosić żadnego jedzenia, czy gum do żucia. Dozwolona jest tylko woda do picia. Dużych plecaków też mogą Wam nie przepuścić i kazać zostawić w schowku.

Kiedy już przejdziecie kontrolę, idźcie kawałek na wprost, aż ujrzycie bramę po swojej prawej stronie. Podążając powoli za ludźmi zatrzymajcie się na chwilę w bramie i spójrzcie nieco w górę. W oddali pierwszy raz ujrzycie słynne Taj Mahal.


Zanim przejdziemy dalej, do miejscówek na zdjęcia, przybliżmy sobie nieco jego historię. Jedni o niej słyszeli, a drudzy nie.

KRÓTKA HISTORIA 


Otóż dawno dawno temu pewien władca, który miał na imię Shahdżahan żył sobie wraz z żoną Mumtaz Mahal. Jego miłość była przeogromna. Owocem ich miłości było aż kilkanaścioro dzieci. Niestety podczas porodu ich 14 dziecka, zmarła (38 lat). Władca bardzo to przeżył. Chciał uhonorować swoją zmarłą małżonkę i kazał wybudować dla niej najpiękniejsze mauzoleum na świecie, a w pobliżu o wiele mniejsze i skromniejsze dla siebie.

Czyż to nie piękna; choć smutna historia?! Jeśli chcecie się zagłębić w szczegóły odsyłam Was do przewodników i Internetu, gdyż nie chcę Was zanudzać powielaniem informacji.

NAJLEPSZE MIEJSCA NA ZDJĘCIA

 


Skoro już poznaliście historię tego miejsca, możemy przejść do najlepszych miejsc na pamiątkowe fotografie.

Pierwsze znajdziecie tuż za bramą, to tam będzie kłębiło się sporo osób. Jedyny sposób, aby było ich jak najmniej, to zjawić się tam przed południem. Denerwująca była bardziej barierka, która nijak pasuje do reszty, niż sami ludzie. Nie ma możliwości przejść poza nią. Bynajmniej, jeśli chodzi o to miejsce.


Idąc wzdłuż kanału wodnego, mniej więcej w połowie drogi znajdują się kamienne ławki. Nie da się ich nie zauważyć. Tutaj też zrobicie fajne ujęcia.

TADŹ MAHAL

Kawałek dalej na lewo znajdują się drzewa, będą stanowiły idealną ramę dla grobowca.

TAJ MAHAL PHOTOGRAPHY

Następnie wróćcie na główną alejkę. Nieopodal znajduje się duża kamienna płyta, gdzie też kłębi się sporo osób, aby zrobić wymarzoną fotografię.

Choć ja poleciłabym Wam raczej wysłanie tam osoby fotografującej, a Wy ustawcie się poniżej, każdy musi odstać swoją kolejkę. Odbywa się to z kulturą bez poganiania. Jak dobrze uchwycicie moment, zdjęcie wyjdź tak, jakby prawie nikogo tam nie było. Nie ukrywajmy, jedna czy dwie osoby nie stanowią problemu, ale już z 20, tak.


Potem zachęcam Was do pójścia na moją ulubioną miejscówkę. Z dwóch stron grobowca znajdują się dwie bramy. Bardziej popularna znajduje się po prawej stronie, ale wy idźcie na lewą. Co prawda pracownicy będą próbowali was przegonić, ale zdjęcia zdążycie zrobić.

Warto spojrzeć na grobowiec z innej perspektywy, a z bramy zrobić idealną ramę do fotografii. Będzie bardziej klimatyczne, przez to że miejsce jest bardziej zacienione.

 
Rzecz jasna, przejdźcie również na prawą stronę i pokombinujcie może uda Wam się pstryknąć fotkę bez tabunu ludzi.


Na koniec, zanim wejdziecie do grobowca (zakaz fotografowania w środku) wskoczcie do wnęki, takie zdjęcie z bliska też fajne.


Wychodząc z kompleksu na prawo od bramy wejściowej nie przeoczcie miejsca, gdzie możecie zaobserwować grę światła i cienia. To miły akcent na zakończenie zwiedzania Taj Mahal.Wybierając się do Indii nie można pominąć tego miejsca. Naprawdę robi wrażenie i nie mogłabym powiedzieć, że jest przereklamowane. Jest jedyne w swoim rodzaju. I nie zaprzeczycie, że fotogeniczne. 😉


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz