piątek, 11 października 2019

JAK WYBRAĆ DLA SIEBIE NAJLEPSZE UBEZPIECZENIE PODRÓŻNE?

wybór ubezpieczenia podróżnego, porto

Kupujesz bilety na samolot, znajdujesz nocleg i robisz plan. A co z ubezpieczeniem podróżnym? Kupujesz czy dla Ciebie to strata pieniędzy? Jeżeli już się decydujesz, to jak wybrać dla siebie najlepsze ubezpieczenie?

Niedawno sama stanęłam przed tymi pytaniami. Jak się domyślacie, postanowiłam wykupić takie ubezpieczenie turystyczne. Zanim jednak tak się stało musiałam zastanowić się, jakimi kryteriami będę się kierować.

Przedstawiają się one następująco.


  REGION WYJAZDU


Pierwsze pytanie, które w pewien sposób determinować będzie naszą decyzję, brzmi dokąd lecimy?

- Europa
- poza Europę

RODZAJ WYJAZDUZadajmy sobie następne równie proste pytanie, jak zamierzamy spędzić czas? Czy to będzie:

- pobyt w hotelu- czy warto w ogóle kupować ubezpieczenie turystyczne?
- zwiedzanie 
- chodzenie po górach
- chęć uprawiania tam sportów wodnych
- uprawianie sportów ekstremalnych

DŁUGOŚĆ WYJAZDUKolejne pytanie, ile czasu tam spędzimy?

- długość pobytu będzie miało wpływ na wycenę ubezpieczenia

WARIANTY UBEZPIECZENIACo powinno zawierać nasze ubezpieczenie podróżne?

Tu wracamy do pytania, jak będziemy spędzać czas. Czy np. planujemy chodzić po górach. Wtedy warto wybrać wariant oferujący pierwszą pomoc w górach, sprowadzenie z nich.

Jeśli będziemy uprawiać sporty ekstremalne, to może przyda nam się opcja z ubezpieczeniem dla specjalistycznego sprzętu czy ubezpieczenie od wypadków spowodowanych tego rodzaju aktywnością. 

WYBÓR FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ


Jak już odpowiedzieliśmy sobie na powyższe pytania, pora na wybór firmy ubezpieczeniowej. W tym celu musimy sprawdzić:

- jakie warianty proponuje
- porównanie cen, przy wskazanych wariantach
- ile możemy na nie wydać
- czy można je kupić przez Internet
- czy trzeba czekać za wyceną
- czy jest znana i ma dobre opinie (czasem ma to wpływ na cenę- czy wolimy mniej zapłacić, ale firma wydaje się mniej wiarygodna lub pierwszy raz o niej słyszeliśmy?)

KIEDY WYKUPIĆ?Tak na prawdę polisę można kupić na ostatnią chwilę. Wypełniacie formularz, płacicie i dostajecie na adres mailowy czy nawet sms-em polisę ubezpieczeniową w formie pdf, jej numer oraz telefon do przedstawiciela.

Chociaż kupiłam je na dzień przed wylotem, to jednak szukając informacji wcześniej zauważyłam, że było więcej opcji lub były one tańsze. Dlatego, jeśli macie taką możliwość to, lepiej wykupić je prędzej.


Zanim zdecydowałam się wykupić ubezpieczenie turystyczne myślałam, że będę musiała tracić czas u ubezpieczyciela. Na dodatek przerażała mnie w pewien sposób wszelaka papierologia, a nikt jej nie lubi. Nic bardziej mylnego wszystko poszło prosto i sprawnie, nie wychodząc nawet z domu. Dlatego jeśli myśleliście podobnie, to sami widzicie, że nie jest tak źle. Czy to strata pieniędzy? Cóż często bywa tak, że nie będzie nam nasza polisa potrzebna. Jednak co, jeżeli ten jeden raz coś się wydarzy? Lepiej wydać te 30-100 zł niż na przykład 50 tysięcy na leczenie. Nie sądzicie?!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza