czwartek, 22 grudnia 2016

NIE MA ŚWIĄT BEZ...


Święta Bożonarodzeniowe to dla mnie szczególny czas, nawet kiedy mojego Taty już nie ma. Jak każdego roku dobrze się do nich przygotowuję wraz z rodziną. Świąt nie byłoby jednak bez... No właśnie bez czego?!


Zebrałam w tym celu aż 7 punktów dla mnie najważniejszych, a z którymi chciałabym się z Wami podzielić. Są nimi:

1. RODZINA

Nie wyobrażam sobie spędzania świąt samej. Z racji wykonywanej pracy, w któreś dni muszę iść do pracy, ale poza tym zawsze je z nimi spędzam.

2. CHOINKA

Nie uważacie, że bez niej byłoby jakoś tak pusto?! Dokładnie. To już najzwyczajniej w świecie tradycja. Każdego roku w grudniu nie mogę się doczekać jej ubierania. Aczkolwiek mówi się, że powinno to nastąpić w Wigilię. Cóż...w moim przypadku nastrój świąteczny pojawia się już wcześniej, a choinka mi się z nim łączy. Zwłaszcza kiedy na mieście też się pojawiają. Musi być kolorowa. Te z wiodącym kolorem również się podobają, ale w domu rządzi barwna choinka.3. DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Jak choinka, to i inne dekoracje świąteczne. Parę lat temu, aż tak nie przykuwałam do tego uwagi. Jednakże kupując poszczególne elementy i ustawiając je w mieszkaniu stwierdziłam, że wcześniej wiele traciłam. Robi się, tak przytulniej i pojawia się magia świąt. Nie jestem dzieckiem, ale nadal takie rzeczy mnie cieszą.
4. DOMOWE WYPIEKI

Korzystanie z wyrobów piekarni z pewnością jest wygodne i coś dobrego potrafią upiec, ale te domowe wygrywa. Przede wszystkim towarzyszą nam w większości od dziecka, przez co święta też z nimi się kojarzą. Druga sprawa, że wiesz co kładziesz do środka. Do tego roznoszący się wszędzie zapach pieczonego ciasta. Co może być lepszego?!

 
5. JARMARK ŚWIĄTECZNY I NIE TYLKO

Wy również wyruszacie z domów na ulice Waszych miast i okolic? Od dziecka mama zabierała mnie i siostrę w złotą niedzielę na oglądanie witryn sklepowych. Uwielbiałam to, sklepy były pięknie wtedy oświetlone i ozdobione. Obecnie sklepy z tym nie szaleją, ale ulice i nasz poznański Stary Rynek są nadal mniej lub bardziej udekorowane. W tym roku nawet Plac Wolności nie świeci pustkami. Postawiono drewniane budki, jak na Starym Rynku, lampki etc. Byłam nim pozytywnie zaskoczona.Dlatego pomimo pracy w domu związanej z przygotowaniami trzeba znaleźć czas na wyjście i poczucie "zapachu" Świąt Bożonarodzeniowych na świeżym powietrzu. Każdemu dobrze to zrobi.

6. KOLĘDY ORAZ INNE ŚWIĄTECZNE NUTY

Święta bez kolęd i innych świątecznych piosenek sobie nie wyobrażam. Po prostu są obowiązkowe, nadając odpowiedni klimat nawet podczas domowych porządków. Ostatnio "choruję" na piosenki Michaela Buble, dlatego pod choinkę zamówiłam sobie nawet jego płytę z edycji Christmas.7. ŚNIEG

Z tym śniegiem to trochę jak na loterii w ostatnich latach. Zapowiada się, że w tym roku też będzie można go znaleźć jedynie w górach. Cóż na same święta mógłby trochę popadać, nie sądzicie?


Mam nadzieję, że z biegiem lat nadal będę czuć magię świąt. Z wiekiem wszystko się zmienia, oby Święta Bożego Narodzenia były dla mnie takie wyjątkowe, jakie są dziś. Łapcie chwile, bo niektóre potrafią być ulotne.

Jak zauważyliście zabrakło na tej liście prezentów. Co roku powtarzamy, że sobie ich nie robimy, tylko dziecku. Pomimo to, co roku w ferworze świątecznym jednak sobie je kupujemy. Bez nich byłoby dziwnie, ale trzeba pamiętać, że nie one są celem tych świąt. Tylko czas z rodziną. Pamiętajmy o tym.

WESOŁYCH ŚWIĄT 😄⭐

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz